Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej organizowanej w ramach Projektu „Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”.

Wydarzenie odbędzie się 20 września 2022 roku, w godzinach 9:00 – 16:00. Udział online nie wymaga rejestracji, a zapis video na żywo dostępny będzie na stronie Projektu: www.medfake.pl 

Konferencja będzie składała się z czterech paneli dyskusyjnych, tworzących interdyscyplinarną platformę wymiany informacji, łączącą medycynę, psychologię społeczną oraz nowoczesne technologie. Problematyka dyskusji dotyczyć będzie zagadnień związanych z komunikacją i promocją wiedzy opartej o dowody naukowe oraz promowaniem zdolności weryfikacji informacji medialnych poprzez konsultacje z autorytetami w danej dziedzinie. Wskazane zagadnienia są niezwykle istotne, w obliczu trendu malejącego zaufania społecznego wobec osiągnieć medycyny w zakresie szczepień ochronnych, wynikającego z dostępu do nieprawdziwych informacji typu „fake news”, dystrybuowanych przez nierzetelne źródła.  

W jakim stopniu dezinformacja naukowa stanowi jedno z kluczowych wyzwań ludzkości, a w jakim to przejściowy problem z zakresu komunikacji i mediów? Coraz więcej pacjentów odmawia szczepień podstawowych. Czym kierują się „antyszczepionkowcy” i jakich argumentów używać, aby skutecznie porozumieć się z tą grupą społeczną? Dlaczego kwestia szczepień podlega polityzacji? Te i inne tematy podejmowane są przez środowisko naukowe i stanowią przedmiot dyskusji w ramach Projektu Med-Fake, który zaprezentowany zostanie podczas konferencji.  

Zakres merytoryczny konferencji będzie podzielony na cztery główne obszary:

  1. Program szczepień ochronnych – analiza stanu faktycznego, szanse i wyzwania.
  2. Szczepienia i społeczeństwo: moralność, wpływ społeczny i myślenie spiskowe.
  3. Jak współcześnie skutecznie promować szczepienia? 
  4. Dezinformacja naukowa – zagrożenie cywilizacyjne, czy chwilowy epizod? 

Podczas wydarzenia, równolegle, będzie się odbywała również konferencja prasowa, gdzie przekazane zostaną aktualne informacje, dotyczące tematyki szczepień ochronnych. Do udziału w konferencji prasowej zapraszamy dziennikarzy. Zgłoszenie wymaga przesłania prośby o akredytację dziennikarską.Lokalizacja

Hotel Novotel, Marszałkowska 94/98, 00-510 Warszawa

Parking

Parking dla uczestników znajduje się na tyłach hotelu w osobnej przestrzeni przy ul. Parkingowej. Aby uzyskać więcej informacji należy skontaktować się z Organizatorem.

Kontakt

Koordynator: Kamila Król
konferencja@szczepienia-cmkp.pl
tel: 888 770 651


Projekt finansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” Gospostrateg II.